All for Joomla All for Webmasters

Schody
Wyeksponowane w salonie czy zlokalizowane w dyskretnej klatce schodowej? Nowoczesne czy tradycyjne? Drewniane czy metalowe? A może szklane lub z kamienia? Samonośne czy na beton? To pierwsze pytania, które zadajemy sobie gdy stoi przed nami decyzja o wyborze schodów. Dzieje się tak gdyż schody to niezwykle istotny element aranżacji wielu wnętrz. Dobrze wykonane i dopasowane stylem do wnętrza przykuwają wzrok i stają się jego wizytówką.
Współpraca z wieloma producentami wysokiej jakości schodów daje nam możliwość zaoferowania Państwu szerokiej gamy możliwości i stylów, a nasze umiejętności i doświadczenie w aranżacji wnętrz, poparte wizualizacją ułatwią Państwu podjęcie właściwej decyzji.

Typy schodów:
Schody samonośne – elementem nośnym schodów jest konstrukcja drewniana lub stalowa. Stopnie osadzone są na integralnej z nimi konstrukcji. Najczęściej zespolona z jest tymi elementami balustrada
policzkowe – konstrukcja schodów policzkowych to gwarancja zarówno wspaniałego wyglądu, jak i bezpieczeństwa. To sprawdzone rozwiązanie o stabilnej konstrukcji, gdzie stopnie umieszczone w policzkach nośnych. Szeroki asortyment stosowanych materiałów (drewno, szkło, kamień, stal) umożliwia idealne dopasowanie do wnętrza, a także stanowi doskonały element dekoracyjny. Dodatkową zaletą schodów policzkowych jest niewielka ilość zajmowanego miejsca.

grzebieniowe – wykonywane zarówno z różnych gatunków drewna jak i innych materiałów (stal, kamień, szkło) stanowią elegancki element dekoracyjny. To lekki typ schodów i po doborze odpowiedniego materiału do ich budowy stanowi znakomitą dekorację każdego hallu i korytarza. Podobnie jak w schodach policzkowych nie zajmują wiele miejsca.

schody o konstrukcji stalowej – dzięki możliwością technologicznym jakie daje cięcie laserowe kształt tego typu schodów ogranicza jedynie ludzka wyobraźnia. Każda tego typu konstrukcja jest cynkowana i malowana proszkowo co zapewnia estetyczny wygląd oraz bardzo wysoką wytrzymałość na oddziaływanie mechaniczne. Wyróżnia się kilka podstawowych kształtów konstrukcji stalowych:
– schody z ażurowym policzkiem – dają możliwość tworzenia wielu oryginalnych wzorów ażuru. Brak pełnego policzka wyróżnia te schody lekkością, delikatnością i niebanalną bryłą.
– schody z policzkiem „Z” – wizualnie tworzą jedną z najlżejszych konstrukcji, szczególnie, gdy zastosujemy do nich szklaną balustradę bez słupków i poręczy.
– schody z pełnym policzkiem – nawiązują kształtem do klasycznych schodów policzkowych ale odróżniają się od nich możliwością wykonania jednolitego elementu tworzącego zarazem policzek i balustradę.

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco!

Co zyskujesz?
  • informacje o nowościach
  • możliwość wcześniejszego skorzystania z promocji

Zapisałeś się do newslettera

Wystąpił błąd, spróbuj później

emox - sprzedaż internetowa i projektowanie wnętrz will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.